Skip to content
Tak wygląda okładka poznańskich Skarbów Miasta

Poznańskie Skarby Miasta już w sprzedaży!

Cały rok czekaliśmy na ten dzień i w końcu z nami są! Szóste Skarby Miasta zabiorą Was tym razem w pełną wrażeń i niesamowitych historii podróż do stolicy Wielkopolski! Książkę możecie już zamawiać w naszym sklepie! Szczegóły w rozwinięciu.
> Czytaj dalej

Przeczytaj, to do ciebie.

Na początku ustalmy jedną rzecz. Nie jestem hazardzistą i nigdy nim nie byłem. Nie przegrałem domu, nie trafiłem na odwyk. Nic z tych rzeczy. W całym swoim życiu łącznie postawiłem może z pięćdziesiąt złotych. Jeszcze do zeszłego roku, widok tych wszystkich reklam, z których teraz świadomie rezygnuję, nie robił na mnie żadnego wrażenia. Jednak to że nie grasz, nie oznacza, że nie możesz wpaść w kłopoty.
> Czytaj dalej

Bałtyk Gdynia: Drużyna z Sierpnia

W Stoczni Szczecińskiej jest Stal Stocznia Szczecin, w Gdańsku z Polonii zrobiliśmy Stoczniowca, więc wy też będziecie Stoczniowcem - Stanisław Głowacki wspomina pierwsze przywitanie z dyrektorem Zjednoczenia Przemysłu Okrętowego - Po wyjściu ze spotkania pomyślałem sobie. Broń nas Panie Boże, żebyśmy zmienili nazwę klubu.
> Czytaj dalej

Bobo Kaczmarek: Pomocnik tkacza spółdzielni „Wzór”

Miałem dwanaście lat i trener Herbert Manowski zorganizował spotkanie z juniorami Arki Gdynia. Zagraliśmy bezpośrednio przed meczem zespołów seniorskich. Mieszkaliśmy w domkach kempingowych Gromady. O drugiej w nocy ktoś rzucił hasło: „Idziemy się kąpać!” Wskoczyliśmy między zardzewiałe u-booty. Dasz wiarę, że w 1962 roku jeszcze wystawały znad tafli wody? Nazajutrz w dresie mojego Startu stałem już na murawie stadionu w Gdyni. Na plażę było z niego jakieś dwie minuty marszu. Wtedy pomyślałem, Boże, ale ja bym chciał tu mieszkać!
> Czytaj dalej

Adam Kucz: Trzy faule za jeden.

W pewnym momencie wystartowałem do piłki i widzę, jak zbliża się do mnie jakiś drab z Górnika. Niewiele myśląc z całej siły zaatakowałem piłkę. On też. Tyle że, jakimś dziwnym sposobem ja zostałem na murawie a on wyleciał gdzieś na wysokość drugiego piętra. Myślę sobie, czy jest tam jeszcze jakiś łysy oprócz Wiśniewskiego? Szybki rzut oka na murawę i już wiedziałem. Jak on wstanie, to mnie zabije.
> Czytaj dalej

Iskra Pszczyna: Pamiętaj, skąd jesteś.

Stadion w Pszczynie znajdował się na drodze Marszu Śmierci z obozu zagłady w Oświęcimiu do Wodzisławia Śląskiego. Gdy 17.stycznia 1945 hitlerowcy zarządzili ewakuację Auschwitz, Pszczyna stała się jednym z miejsc kaźni. Na stadionie i w jego okolicach rozstrzeliwano najsłabszych. Symbolem ludobójstwa w Pszczynie jest dziecko trzymające blaszany kubek przy główce. Szczątki dziewczynki odnaleziono w 1965 roku w wyniku ekshumacji trzech położonych obok siebie mogił.
> Czytaj dalej
Sesja zdjęciowa piłkarek AP LG Gdańsk

AP LG Gdańsk: Jaskółka uczyniła wiosnę.

W 2012 roku, w cieniu Euro, gdzieś daleko za informacjami o zjadanych przez biało - czerwonych śniadaniach, ukazał się komunikat klubu AP LG. “Rozpoczynamy nabór do piłkarskiego zespołu kobiet.” Wiadomość nie miała szans się przebić. Na pierwszym historycznym treningu obecny był trener i … jedna zawodniczka.
> Czytaj dalej
Tak wygląda okładka poznańskich Skarbów Miasta

Kup Skarby i wesprzyj projekt!

Skarby Miasta - Poznań 2020 ukażą się w październiku, ale już teraz zaczynamy ich przedsprzedaż. Dowiedz się, jak zdobyć najnowszą część naszej serii i przy okazji wesprzyj projekt. Już wkrótce poznacie wszystkie kluby ze stolicy Wielkopolski występujące w rozgrywkach ligowych w sezonie 2020/21!
> Czytaj dalej
Jaguar Gdańsk zagra w Pucharze Polski z Puszczą Niepołomice

Jaguar Gdańsk: Koty z Kokoszek

- A wie pan, czemu Jaguar? - zagaduje Andrzej Piotrowski, który wspólnie z Krystianem Kołaczkiem prawie czterdzieści lat temu zakładał klub. - Sąsiedzi z Miłocina założyli sobie Tygrysa. I tym tropem to poszło. Tam Tygrys, tu Jaguar. Dziś sąsiedzi z Miłocina mogą zazdrościć. Jaguar zagra w 1/32 Pucharu Polski. To największy, jak do tej pory sukces klubu z Kokoszek.
> Czytaj dalej